Obsługa VoIP w Call Center

Zwróciła się do nas firma handlowa dysponująca własnym niewielkim Call Center z prośbą o poprawę „ergonomii pracy”.

po pierwsze

Pierwszym krokiem , który wykonaliśmy było wdrożenie Ich w Smart-Plan, system, który pozwala wykonywać prace Call Center w sposób przyjazny dla pracowników.

Firma o której wspominam nie miała własnej bazy kontaktów, jej tworzenie odbywało się w sposób naturalny, Pracownicy przeglądając internet, kopiowali dane tych firm do Smart-Plan, następnie tworzyli notatki, dotyczące swoich spostrzeżeń, które mogłyby pomóc w dotarciu do osób decyzyjnych.

mężczyźni w call center
po drugie

Drugim krokiem było utworzenie dla wybranych pracowników ich własnych numerów telefonów z prefiksem wybranej strefy numeracyjnej w obszarze, której się mięli poruszać.

Stwierdziliśmy, że kontakt z „przyjaznego” numeru telefonu, może powodować mniejsze opory przed nawiązaniem głębszych relacji podczas rozmowy.

po trzecie

Każdorazowo, nie musieli wybierać numeru telefonu z klawiatury, inicjowanie połączenia następowało przez kliknięcie w przycisk telefonu, podczas rozmowy uzupełniali CRM o informacje, które przekazali im klienci i zaraz po tym wysyłali maila, w którym nawiązywali do przeprowadzonej przed chwilą rozmowy telefonicznej.

Po 3 miesiącach od wdrożenia tej funkcjonalności, dostaliśmy feet back, że nasze rozwiązanie przyniosło spodziewany efekt, i w porównaniu do poprzednich działań marketingowych, które były realizowane w oparciu o zakupioną bazę kontaktów przyniosło ponad 35% większą klikalność w wysłane maile sprzedażowe.

Update 02-04-2020, Wdrożyliśmy ze względu na koronawirusa, serwer VPN, wraz z implementacją oprogramowania w telefonach. Cała „biurowa” część firmy wraz z całym Call Center pracuje zdalnie z domu. Ich nawyki, nie musiały się w niczym zmieniać, wszystkie sposoby komunikacji pomiędzy pracownikami pozostały bez zmian.

Smart-Plan ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań